aimodos

Πρόσκληση για Εθελοντική Αιμοδοσία στην Κλινική ΓΕΝΕΣΙΣ την Τετάρτη 18 Οκτωβρίου 2017 και ώρες 09.00-13.00! Σε συνεργασία με την Euromedica-ΑΡΩΓΗ Θεσσαλονίκης και το Κέντρο Αιμοδοσίας του Γενικού Νοσοκομείου Θεσσαλονίκης «Άγιος Παύλος».

alma
Κάθε χρόνο περίπου 140.000 γυναίκες χάνουν τη ζωή τους λόγω του καρκίνου του μαστού, ενώ μόνο στη χώρα μας καταγράφονται περίπου 6.000 ετησίως νέα περιστατικά γυναικών με αυτή τη μορφή καρκίνου. Ωστόσο, ο καρκίνος του μαστού δεν είναι αήττητος. Η πρόληψη και η έγκαιρη διάγνωση σώζουν ζωές!

22181200 1230674797075876 9157568887892204506 o

Με απόλυτη επιτυχία και με μεγάλη συμμετοχή του κόσμου, ολοκληρώθηκε ακόμα μια δωρεάν δράση εκπαιδευτικού χαρακτήρα της Κλινικής ΓΕΝΕΣΙΣ, σε συνεργασία με την Life Rescue Academy και τον Ιωάννη Ζερβό.

trexoume

Η ομάδα της Κλινικής ΓΕΝΕΣΙΣ, μαζί με τον Διευθύνοντα Σύμβουλο Θάνο Κόϊο, δεν χάνει ευκαιρία να δοκιμάζει τις επιδόσεις της σε διοργανώσεις μαζικού αθλητισμού, για φιλανθρωπικό μάλιστα σκοπό, και στέλνει το μήνυμα «νους υγιής εν σώματι υγιεί»!

prolipsi

Η Κλινική ΓΕΝΕΣΙΣ, η μεγαλύτερη Μαιευτική Γυναικολογική Χειρουργική Κλινική στη Βόρεια Ελλάδα και ο Σύλλογος Γυναικών με Καρκίνο του Μαστού «Άλμα Ζωής» Ν.Θεσσαλονίκης, ενώνουν για ακόμη μια φορά τις δυνάμεις τους, με στόχο την ευαισθητοποίηση γύρω από την ασθένεια που αποτελεί την πρώτη αιτία θανάτου από καρκίνο σε γυναίκες!

life rescue

Γένεσις Μαιευτική Γυναικολογική Χειρουργική Κλινική Κλινική κάνει ένα ακόμα δώρο σε όλους του νέους και μέλλοντες γονείς!

Σε συνεργασία με την Life Rescue Academy, θα πραγματοποιηθεί Δωρεάν εκπαιδευτικό σεμινάριο με θέμα: "Επείγουσες Παιδιατρικές Πρώτες Βοήθειες", το Σάββατο 30 Σεπτεμβρίου, 10.00 - 13.00, στην αίθουσα Επιστημονικών Εκδηλώσεων της Κλινικής.

diagonismos

Πλησιάζοντας στην ομορφότερη στιγμή της ζωής σας, η Κλινική ΓΕΝΕΣΙΣ σάς κάνει ένα υπέροχο δώρο, τη διαμόρφωση του παιδικού δωματίου!

Το δώρο του νικητή
Σε συνεργασία με την εταιρία KIDDO, το δώρο περιλαμβάνει ένα πλήρες πακέτο επίπλων (με τα αξεσουάρ τους) συνολικής αξίας 1.000€!

Πιο αναλυτικά:

• Πολυμορφικό κρεβάτι 2 σταδίων (από 0 έως 12 ετών) με ενσωματωμένα συρτάρια και βάση αλλαξιέρας, σε χρώμα μπλε ή ροζ (ανάλογα το φύλο) της εταιρείας Cilek, κορυφαίο brand παγκοσμίως σε βρεφικά έπιπλα
  • Ασορτί συρταριέρα της εταιρείας Cilek
  • Προίκα 6 τεμαχίων της εταιρείας Bubaba
  • Στρώμα κρεβατιού της εταιρείας Leaderstrom, κορυφαία ελληνική εταιρεία σε στρώματα κρεβατιού

Η παράδοση και τοποθέτηση των επίπλων θα γίνει δωρεάν!

Για να πάρετε μέρος κάντε κλικ εδώ για να μεταφερθείτε στην σελίδα του διαγωνισμού στο facebook και ακολουθήστε τις οδηγίες.

rino

του Dr. Τριαντάφυλλου Βρύζα , Πλαστικού Χειρουργού, Ειδικευμένος & Μετεκπαιδευθέντος στην Μεγάλη Βρετανία – Επιστημονικού Υπεύθυνου του τμήματος Πλαστικής Χειρουργικής της Κλινικής ΓΕΝΕΣΙΣ

1palindr

του Αλέξανδρου Κ. Μυροφορίδη MD, Γαστρεντερολόγου - Ηπατολόγου, Επεμβατικού Ενδοσκόπου Πεπτικού και Χοληφόρων

Στην σύγχρονη εποχή την οποία ζούμε με τους ταχείς ρυθμούς και το υπέρμετρο άγχος της καθημερινότητας, έχει αυξηθεί σημαντικά το ποσοστό των ανθρώπων που ταλαιπωρούνται από παθήσεις των οποίων η εμφάνιση, αλλά κυρίως η εξέλιξη εξαρτάται, άμεσα ή έμμεσα, και από ψυχοκινητικούς παράγοντες. Μία από αυτές τις παθήσεις είναι και η γαστροοισοφαγική παλινδρόμηση (ΓΟΠΝ).

7

Η Κλινική ΓΕΝΕΣΙΣ έγινε η πρώτη Κλινική στην Βόρεια Ελλάδα που πιστοποιήθηκε με επιτυχία σύμφωνα με την Ευρωπαϊκό Πρότυπο EN 15224: 2012 από τον επίσημο φορέα πιστοποίησης TUV AUSTRIA HELLAS!

periodiko1

Άρθρο της Αντωνίας Καραγλάνη (Υποδιευθούνουσα, Κλινική ΓΕΝΕΣΙΣ - Μαία, MSc) στο τεύχος 04 του περιοδικού babyonline.

Ο μητρικός θηλασμός είναι η προέκταση της ενδομήτριας ζωής, ένας αυλός που οδηγεί το βρέφος από το ενδομήτριο στο κοινωνικό περιβάλλον. Ο Πλούταρχος, στο έργο του “Περι Παίδων Αγωγής”, αναφέρει: “...είναι ανάγκη οι ίδιες οι μητέρες να θηλάζουν τα παιδιά τους γιατί και στοργικότερα και με φροντίδα περισσότερη θα τα περιποιηθούν. Αυτές, που είναι φυσικό, από μέσα τους και από την κοιλιά να αγαπάνε τα παιδιά τους...” .

tuv Genesis tuvNEW

bot twitter twitter