Νέα & Αρθρογραφία

Στα πλαίσια ενός γενναίου επενδυτικού σχεδίου, η Κλινική ΓΕΝΕΣΙΣ προχώρησε στην μετατροπή 2 χειρουργικών αιθουσών σε πλήρως ψηφιακές (στο επίπεδο OR1 της STORZ) με την προμήθεια νέων λαπαροσκοπικών πύργων με 3D οθόνες 4Κ, νέων προβολέων με ενσωματωμένη κάμερα (για την οπτική μεγέθυνση του χειρουργικού πεδίου), ψηφιακού συστήματος διαχείρισης όλων των παραμέτρων του χειρουργείου με touch screens, επιτοίχια οθόνη 55’, room camera για απομακρυσμένη σύνδεση και υπέρηχο με κεφαλές (διεγχειρητική, λαπαροσκοπική και διορθική). Παράλληλα, το σύστημα θα διασυνδέεται με σύστημα αρχειοθέτησης & επεξεργασίας εικόνων (PACS), παρέχοντας έτσι την δυνατότητα στον ιατρό να έχει πρόσβαση σε απεικονιστικές εξετάσεις (μαγνητικού τομογράφου, αξονικού τομογράφου κλπ.) του ασθενή.

seminario vaptisma mitrotitas

Η Κλινική ΓΕΝΕΣΙΣ, ανταποκρινόμενη στην απαίτηση των μελλοντικών γονέων για πολύτιμες συμβουλές σε σχέση με τον τοκετό και τη μητρότητα, συνεχίζει μέσω διαδικτύου το επιτυχημένο εβδομαδιαίο σεμινάριο «Βάπτισμα Μητρότητας»!

90374181 2055593887917292 7980934789504958464 o

Όλοι μας αυτή τη χρονική στιγμή, βρισκόμαστε σε εγρήγορση αλλά και νηφαλιότητα για να αντιμετωπίσουμε τις επιπτώσεις της πανδημίας που προκάλεσε ο νέος κορωναϊός.

ΜΕΙΩΣΑΜΕ ΤΗΝ ΓΡΑΦΕΙΟΚΡΑΤΙΑ

Η ΓΕΝΕΣΙΣ είναι η πρώτη ιδιωτική Κλινική που προχώρησε στην εφαρμογή της Ψηφιακής Δήλωσης Γέννησης, μειώνοντας σε μεγάλο βαθμό την γραφειοκρατία που ακολουθεί της γέννησης του νεογνού, αφήνοντας περισσότερο ΠΟΙΟΤΙΚΟ ΧΡΟΝΟ για τους γονείς με το μωράκι τους!

genesis kliniki nosokomeio

ΕΚΤΑΚΤΗ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Κατόπιν οδηγιών από τον Εθνικό Οργανισμό Δημόσιας Υγείας (ΕΟΔΥ) και μετά την αναβάθμιση της εκτίμησης κινδύνου του Κορωνοϊού σε «πολύ υψηλή» από τον Παγκόσμιο Οργανισμό Υγείας (ΠΟΥ), αποφασίσθηκε το επισκεπτήριο στην Κλινική ΓΕΝΕΣΙΣ να διακοπεί ΕΝΤΕΛΩΣ μέχρι νεωτέρας.

Σκεπτόμενοι πρωτίστως την προστασία και την ασφάλεια των νοσηλευόμενων, αποφασίστηκε να επιτρέπεται η είσοδος στην Κλινική σε έναν ΜΟΝΑΔΙΚΟ συνοδό ανά νοσηλευόμενο (ΔΕΝ θα εναλλάσσονται οι επισκέπτες), υπό την προϋπόθεση να MHN παρουσιάζει συμπτώματα λοίμωξης και να τηρεί τους κανόνες προφύλαξης της Κλινικής.

Στα πλαίσια αυτά, συστήνουμε τους υπόλοιπους συγγενείς και λοιπούς συνοδούς να ΜΗΝ επισκέπτονται την Κλινική.

Σας ευχαριστούμε εκ των προτέρων για την κατανόηση και την συνεργασία.

Εκ της Διεύθυνσης

87032700 2026866787456669 1137912977614176256 o

Στο πλαίσιο της δέσμευσης της για διαρκή αναβάθμιση και εκσυγχρονισμό των παρεχόμενων υπηρεσιών της, η Κλινική ΓΕΝΕΣΙΣ ανακοινώνει την επιτυχή επαναπιστοποίηση της σύμφωνα με το το πρότυπο “Quality in International Patient Care’’ από τον Διεθνή Οργανισμό Πιστοποιήσεων Ιατρικών Υπηρεσιών Temos International, ύστερα από μια τριήμερη επιθεώρηση από ξένο κλιμάκιο επιθεωρητών.

86734805 2023200244489990 3532446120892432384 o

Ολοκληρώθηκε με επιτυχία στις εγκαταστάσεις της Κλινικής ΓΕΝΕΣΙΣ το διήμερο εκπαιδευτικό πρόγραμμα Ελλήνων και Ιταλών δερματολόγων, το οποίο διοργανώθηκε από την ιταλική εταιρία Sergio Noviello Academy με έδρα το Μιλάνο.

Κλινική ΓΕΝΕΣΙΣ  © Copyright 2017 All Rights Reserved | Developed by POLLUX