Νέα & Αρθρογραφία

• Δεδομένης της αύξησης των κρουσμάτων στη χώρα μας και της απαραίτητης διαφύλαξης της ασφάλειας των ασθενών, των συνεργατών ιατρών και του προσωπικού της Κλινικής, από Δευτέρα 3 Αυγούστου 2020 θα ισχύουν τα ακόλουθα μέτρα:

116345509 2202509313225748 5783847211177503064 o

Η Κλινική #ΓΕΝΕΣΙΣ ανακοινώνει την έναρξη λειτουργίας της νέας Μονάδας Εξωσωματικής Γονιμοποίησης, Fertilia by Genesis, όνομα που παραπέμπει στην #γονιμότητα και τη #μητρότητα, γένους θηλυκού πάντα!

FERTILIA by genesisOK

Έναρξη λειτουργίας της νέας υπερσύγχρονης  Μονάδας Εξωσωματικής Γονιμοποίησης της κλινικής ΓΕΝΕΣΙΣ- Fertilia by Genesis.

Η κλινική ΓΕΝΕΣΙΣ, μια από τις μεγαλύτερες Μαιευτικές και Γυναικολογικές κλινικές στην Ελλάδα, παραμένοντας πιστή στο στόχο της να παρέχει υπηρεσίες υγείας υψηλού επιπέδου στους τομείς της πρόληψης, της διάγνωσης και της θεραπείας, εγκαινιάζει τη λειτουργία της νέας υπερσύγχρονης Μονάδας Ιατρικώς Υποβοηθούμενης Αναπαραγωγής — Fertilia by Genesis.

Εξοπλισμένη με την πλέον σύγχρονη τεχνολογία, η νέα Μονάδα  στελεχώνεται από έμπειρο και εξειδικευμένο επιστημονικό προσωπικό, με εκπαίδευση και προϋπηρεσία στις σημαντικότερες μονάδες εξωσωματικής του εξωτερικού. Όραμα της κλινικής είναι η νέα μονάδα, λειτουργώντας με γνώμονα την εξασφάλιση κορυφαίας ποιότητας, να αντιμετωπίσει με επιτυχία τη γυναικεία και ανδρική υπογονιμότητα.

Δίνοντας ιδιαίτερη έμφαση στην ευαίσθητη φύση των θεμάτων υπογεννητικότητας, η μονάδα έχει φροντίσει να δημιουργήσει ένα φιλικό περιβάλλον με επίκεντρο την ανθρώπινη προσέγγιση, υποστηρίζοντας με τον καλύτερο δυνατό τρόπο τους συνεργάτες ιατρούς και τα περιστατικά που της εμπιστεύονται. Η νέα υπερσύγχρονη μονάδα είναι σε θέση να προσφέρει όλο το φάσμα της διερεύνησης και της θεραπείας της υπογονιμότητας (εξωσωματική γονιμοποίηση, σπερματέγχυση, δωρεά ωαρίων, δωρεά σπέρματος, κρυοσυντήρηση ωαρίων/σπέρματος, προεμφυτευτικό γενετικό έλεγχο) σε ζευγάρια από τη χώρα μας και το εξωτερικό

H Κλινική ΓΕΝΕΣΙΣ... "γεννάει" την Fertilia by Genesis!

#ivf #fertilitycenter #genesis

106969343 6204446568964 2712577354779421004 n

Αποθανατίστε τις πρώτες μαγικές ημέρες του μωρού σας με τις πιο τρυφερές εικόνες που θα κρατήσουν για μια ζωή! Η ΓΕΝΕΣΙΣ ΜΑΙΕΥΤΙΚΗ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΙΚΗ ΧΕΙΡΟΥΡΓΙΚΗ ΚΛΙΝΙΚΗ προσφέρει σε 2 τυχερούς μια επαγγελματική φωτογράφιση του μωρού σας στο ειδικά διαμορφωμένο στούντιο της επαγγελματία φωτογράφου Κατερίνας Πουλτουχίδου (www.newbornphoto.gr) στην Θεσσαλονίκη.

ΜΠΕΙΤΕ ΣΤΟ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟ ΕΔΩ

104193478 2150010235142323 5713723547851456961 o

Κατόπιν νεότερης ενημέρωσης από τις δημόσιες Υπηρεσίες Αιμοδοσίας σχετικά με τα μειωμένα αποθέματα μονάδων αίματος και παραγώγων λόγω αυξημένων αναγκών, η Κλινική ΓΕΝΕΣΙΣ, σε συνεργασία με την Euromedica - Αρωγή Θεσσαλονίκης, διοργανώνουν την Πέμπτη 25 Ιουνίου 2020 κοινή ημέρα Εθελοντικής Αιμοδοσίας στην αίθουσα επιστημονικών εκδηλώσεων της #ΓΕΝΕΣΙΣ (ισόγειο).

102939015 2146662465477100 899406364569091639 n

Καθότι οι ξεναγήσεις στην Κλινική ΓΕΝΕΣΙΣ έχουν ανασταλεί προσωρινά στα πλαίσια των προληπτικών μέτρων έναντι του COVID-19, σας προσκαλούμε να ξεναγηθείτε ηλεκτρονικά στους χώρους της πιο σύγχρονης Μαιευτικής - Γυναικολογικής - Χειρουργικής Κλινικής στην Β. Ελλάδα, μέσω της υπηρεσίας Εικονικής Περιήγησης (360 Virtual Tour) που είναι διαθέσιμη στην ιστοσελίδα της Κλινικής!

5 asterwn

Η Κλινική ΓΕΝΕΣΙΣ, η μεγαλύτερη μαιευτική Κλινική στη Β. Ελλάδα, συνεχίζει να σας προσφέρει τις μοναδικές υπηρεσίες των Μονόκλινων δωματίων Lux με έκπτωση 15%-25% και των Σουιτών με έκπτωση 30%!

Στα πλαίσια ενός γενναίου επενδυτικού σχεδίου, η Κλινική ΓΕΝΕΣΙΣ προχώρησε στην μετατροπή 2 χειρουργικών αιθουσών σε πλήρως ψηφιακές (στο επίπεδο OR1 της STORZ) με την προμήθεια νέων λαπαροσκοπικών πύργων με 3D οθόνες 4Κ, νέων προβολέων με ενσωματωμένη κάμερα (για την οπτική μεγέθυνση του χειρουργικού πεδίου), ψηφιακού συστήματος διαχείρισης όλων των παραμέτρων του χειρουργείου με touch screens, επιτοίχια οθόνη 55’, room camera για απομακρυσμένη σύνδεση και υπέρηχο με κεφαλές (διεγχειρητική, λαπαροσκοπική και διορθική). Παράλληλα, το σύστημα θα διασυνδέεται με σύστημα αρχειοθέτησης & επεξεργασίας εικόνων (PACS), παρέχοντας έτσι την δυνατότητα στον ιατρό να έχει πρόσβαση σε απεικονιστικές εξετάσεις (μαγνητικού τομογράφου, αξονικού τομογράφου κλπ.) του ασθενή.

seminario vaptisma mitrotitas

Η Κλινική ΓΕΝΕΣΙΣ, ανταποκρινόμενη στην απαίτηση των μελλοντικών γονέων για πολύτιμες συμβουλές σε σχέση με τον τοκετό και τη μητρότητα, συνεχίζει μέσω διαδικτύου το επιτυχημένο εβδομαδιαίο σεμινάριο «Βάπτισμα Μητρότητας»!

Σε συμμόρφωση με πρόσφατη Υπουργική Απόφαση για λόγους προστασίας της δημόσιας υγείας, σας ενημερώνουμε ότι από 1 Σεπτεμβρίου αναστέλλεται το επισκεπτήριο σε όλους τους τύπους δωματίων και για όλους τους τύπους των περιστατικών.

Ευχαριστούμε για την κατανόηση και την συνεργασία

ΕΚ ΤΗΣ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗΣ