104193478 2150010235142323 5713723547851456961 o

Κατόπιν νεότερης ενημέρωσης από τις δημόσιες Υπηρεσίες Αιμοδοσίας σχετικά με τα μειωμένα αποθέματα μονάδων αίματος και παραγώγων λόγω αυξημένων αναγκών, η Κλινική ΓΕΝΕΣΙΣ, σε συνεργασία με την Euromedica - Αρωγή Θεσσαλονίκης, διοργανώνουν την Πέμπτη 25 Ιουνίου 2020 κοινή ημέρα Εθελοντικής Αιμοδοσίας στην αίθουσα επιστημονικών εκδηλώσεων της #ΓΕΝΕΣΙΣ (ισόγειο).

102939015 2146662465477100 899406364569091639 n

Καθότι οι ξεναγήσεις στην Κλινική ΓΕΝΕΣΙΣ έχουν ανασταλεί προσωρινά στα πλαίσια των προληπτικών μέτρων έναντι του COVID-19, σας προσκαλούμε να ξεναγηθείτε ηλεκτρονικά στους χώρους της πιο σύγχρονης Μαιευτικής - Γυναικολογικής - Χειρουργικής Κλινικής στην Β. Ελλάδα, μέσω της υπηρεσίας Εικονικής Περιήγησης (360 Virtual Tour) που είναι διαθέσιμη στην ιστοσελίδα της Κλινικής!

5 asterwn

Η Κλινική ΓΕΝΕΣΙΣ, η μεγαλύτερη μαιευτική Κλινική στη Β. Ελλάδα, συνεχίζει να σας προσφέρει τις μοναδικές υπηρεσίες των Μονόκλινων δωματίων Lux με έκπτωση 15%-25% και των Σουιτών με έκπτωση 30%!

Στα πλαίσια ενός γενναίου επενδυτικού σχεδίου, η Κλινική ΓΕΝΕΣΙΣ προχώρησε στην μετατροπή 2 χειρουργικών αιθουσών σε πλήρως ψηφιακές (στο επίπεδο OR1 της STORZ) με την προμήθεια νέων λαπαροσκοπικών πύργων με 3D οθόνες 4Κ, νέων προβολέων με ενσωματωμένη κάμερα (για την οπτική μεγέθυνση του χειρουργικού πεδίου), ψηφιακού συστήματος διαχείρισης όλων των παραμέτρων του χειρουργείου με touch screens, επιτοίχια οθόνη 55’, room camera για απομακρυσμένη σύνδεση και υπέρηχο με κεφαλές (διεγχειρητική, λαπαροσκοπική και διορθική). Παράλληλα, το σύστημα θα διασυνδέεται με σύστημα αρχειοθέτησης & επεξεργασίας εικόνων (PACS), παρέχοντας έτσι την δυνατότητα στον ιατρό να έχει πρόσβαση σε απεικονιστικές εξετάσεις (μαγνητικού τομογράφου, αξονικού τομογράφου κλπ.) του ασθενή.

seminario vaptisma mitrotitas

Η Κλινική ΓΕΝΕΣΙΣ, ανταποκρινόμενη στην απαίτηση των μελλοντικών γονέων για πολύτιμες συμβουλές σε σχέση με τον τοκετό και τη μητρότητα, συνεχίζει μέσω διαδικτύου το επιτυχημένο εβδομαδιαίο σεμινάριο «Βάπτισμα Μητρότητας»!

90374181 2055593887917292 7980934789504958464 o

Όλοι μας αυτή τη χρονική στιγμή, βρισκόμαστε σε εγρήγορση αλλά και νηφαλιότητα για να αντιμετωπίσουμε τις επιπτώσεις της πανδημίας που προκάλεσε ο νέος κορωναϊός.

ΜΕΙΩΣΑΜΕ ΤΗΝ ΓΡΑΦΕΙΟΚΡΑΤΙΑ

Η ΓΕΝΕΣΙΣ είναι η πρώτη ιδιωτική Κλινική που προχώρησε στην εφαρμογή της Ψηφιακής Δήλωσης Γέννησης, μειώνοντας σε μεγάλο βαθμό την γραφειοκρατία που ακολουθεί της γέννησης του νεογνού, αφήνοντας περισσότερο ΠΟΙΟΤΙΚΟ ΧΡΟΝΟ για τους γονείς με το μωράκι τους!

genesis kliniki nosokomeio

ΕΚΤΑΚΤΗ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Κατόπιν οδηγιών από τον Εθνικό Οργανισμό Δημόσιας Υγείας (ΕΟΔΥ) και μετά την αναβάθμιση της εκτίμησης κινδύνου του Κορωνοϊού σε «πολύ υψηλή» από τον Παγκόσμιο Οργανισμό Υγείας (ΠΟΥ), αποφασίσθηκε το επισκεπτήριο στην Κλινική ΓΕΝΕΣΙΣ να διακοπεί ΕΝΤΕΛΩΣ μέχρι νεωτέρας.

Σκεπτόμενοι πρωτίστως την προστασία και την ασφάλεια των νοσηλευόμενων, αποφασίστηκε να επιτρέπεται η είσοδος στην Κλινική σε έναν ΜΟΝΑΔΙΚΟ συνοδό ανά νοσηλευόμενο (ΔΕΝ θα εναλλάσσονται οι επισκέπτες), υπό την προϋπόθεση να MHN παρουσιάζει συμπτώματα λοίμωξης και να τηρεί τους κανόνες προφύλαξης της Κλινικής.

Στα πλαίσια αυτά, συστήνουμε τους υπόλοιπους συγγενείς και λοιπούς συνοδούς να ΜΗΝ επισκέπτονται την Κλινική.

Σας ευχαριστούμε εκ των προτέρων για την κατανόηση και την συνεργασία.

Εκ της Διεύθυνσης

Κλινική ΓΕΝΕΣΙΣ  © Copyright 2017 All Rights Reserved | Developed by POLLUX

EKTAKTH ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Κατόπιν οδηγιών από τον Εθνικό Οργανισμό Δημόσιας Υγείας (ΕΟΔΥ) και μετά την
αναβάθμιση της εκτίμησης κινδύνου του Κορωνοϊού σε «πολύ υψηλή» από τον
Παγκόσμιο Οργανισμό Υγείας (ΠΟΥ), αποφασίσθηκε το επισκεπτήριο στην Κλινική
ΓΕΝΕΣΙΣ να διακοπεί ΕΝΤΕΛΩΣ μέχρι νεωτέρας.

Σκεπτόμενοι πρωτίστως την προστασία και την ασφάλεια των νοσηλευόμενων,
αποφασίστηκε να επιτρέπεται η είσοδος στην Κλινική σε έναν ΜΟΝΑΔΙΚΟ συνοδό
ανά νοσηλευόμενο (ΔΕΝ θα εναλλάσσονται οι επισκέπτες), υπό την προϋπόθεση να
MHN παρουσιάζει συμπτώματα λοίμωξης και να τηρεί τους κανόνες προφύλαξης της
Κλινικής.

Στα πλαίσια αυτά, συστήνουμε τους υπόλοιπους συγγενείς και λοιπούς συνοδούς
να ΜΗΝ επισκέπτονται την Κλινική.

Σας ευχαριστούμε εκ των προτέρων για την κατανόηση και την συνεργασία.

Εκ της Διεύθυνσης