«Τοκετός 5 Αστέρων» στην Κλινική ΓΕΝΕΣΙΣ και για το 2021!
5 asterwn
Για τοκετούς που θα πραγματοποιηθούν έως και 30 Ιουνίου 2021, η #ΓΕΝΕΣΙΣ, η μεγαλύτερη μαιευτική Κλινική στη Β. Ελλάδα, σας προσφέρει τις μοναδικές υπηρεσίες των Μονόκλινων δωματίων Lux με έκπτωση 15%-25% και των Σουιτών με έκπτωση 30%.

20201217 132039

Με επιτυχία ολοκληρώθηκε ακόμα μια Ημέρα Εθελοντικής Αιμοδοσίας στην Κλινική ΓΕΝΕΣΙΣ. Ανταποκρινόμενη στο κάλεσμα των δημόσιων υπηρεσιών αιμοδοσίας λόγω των μειωμένων αποθεμάτων μονάδων αίματος και παραγώγων στην χώρα, η Κλινική διοργάνωσε την Πέμπτη 17 Δεκεμβρίου 2020 ημέρα Εθελοντικής Αιμοδοσίας, σε συνεργασία με το τμήμα Αιμοδοσίας ΓΝΘ "Άγιος Παύλος".

Breastfeading 2020 c

Όπως κάθε χρόνο, έτσι και φέτος γιορτάζεται η Εβδομάδα Μητρικού Θηλασμού. Σύμφωνα με το Τμήμα Δημόσιας Υγείας (ΠΚΜ), ο μητρικός θηλασμός είναι η φυσική συνέχεια μετά την εγκυμοσύνη και τον τοκετό απαιτεί αγάπη, υπομονή και επιμονή ,την κατάλληλη ενημέρωση και υποστήριξη των μητέρων.

123257171 2305069046303107 4701186261861150910 n

Στα πλαίσια της στήριξης αθλητικών συλλόγων και σύμφωνα με το πρόγραμμα Εταιρικής Κοινωνικής Ευθύνης του 2020, η Κλινική ΓΕΝΕΣΙΣ υποστηρίζει με χορηγία τον ΑΘΛΗΤΙΚΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΙΚΟ ΟΜΙΛΟ ΠΛΑΓΙΑΣ ''Η ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ", ο οποίος φέτος θα αγωνίζεται στο πρωτάθλημα της Γ' Εθνικής κατηγορίας φέροντας το λογότυπο της Κλινικής στο στήθος του!

• Δεδομένης της αύξησης των κρουσμάτων στη χώρα μας και της απαραίτητης διαφύλαξης της ασφάλειας των ασθενών, των συνεργατών ιατρών και του προσωπικού της Κλινικής, από Δευτέρα 3 Αυγούστου 2020 θα ισχύουν τα ακόλουθα μέτρα:

116345509 2202509313225748 5783847211177503064 o

Η Κλινική #ΓΕΝΕΣΙΣ ανακοινώνει την έναρξη λειτουργίας της νέας Μονάδας Εξωσωματικής Γονιμοποίησης, Fertilia by Genesis, όνομα που παραπέμπει στην #γονιμότητα και τη #μητρότητα, γένους θηλυκού πάντα!

FERTILIA by genesisOK

Έναρξη λειτουργίας της νέας υπερσύγχρονης  Μονάδας Εξωσωματικής Γονιμοποίησης της κλινικής ΓΕΝΕΣΙΣ- Fertilia by Genesis.

Η κλινική ΓΕΝΕΣΙΣ, μια από τις μεγαλύτερες Μαιευτικές και Γυναικολογικές κλινικές στην Ελλάδα, παραμένοντας πιστή στο στόχο της να παρέχει υπηρεσίες υγείας υψηλού επιπέδου στους τομείς της πρόληψης, της διάγνωσης και της θεραπείας, εγκαινιάζει τη λειτουργία της νέας υπερσύγχρονης Μονάδας Ιατρικώς Υποβοηθούμενης Αναπαραγωγής — Fertilia by Genesis.

Εξοπλισμένη με την πλέον σύγχρονη τεχνολογία, η νέα Μονάδα  στελεχώνεται από έμπειρο και εξειδικευμένο επιστημονικό προσωπικό, με εκπαίδευση και προϋπηρεσία στις σημαντικότερες μονάδες εξωσωματικής του εξωτερικού. Όραμα της κλινικής είναι η νέα μονάδα, λειτουργώντας με γνώμονα την εξασφάλιση κορυφαίας ποιότητας, να αντιμετωπίσει με επιτυχία τη γυναικεία και ανδρική υπογονιμότητα.

Δίνοντας ιδιαίτερη έμφαση στην ευαίσθητη φύση των θεμάτων υπογεννητικότητας, η μονάδα έχει φροντίσει να δημιουργήσει ένα φιλικό περιβάλλον με επίκεντρο την ανθρώπινη προσέγγιση, υποστηρίζοντας με τον καλύτερο δυνατό τρόπο τους συνεργάτες ιατρούς και τα περιστατικά που της εμπιστεύονται. Η νέα υπερσύγχρονη μονάδα είναι σε θέση να προσφέρει όλο το φάσμα της διερεύνησης και της θεραπείας της υπογονιμότητας (εξωσωματική γονιμοποίηση, σπερματέγχυση, δωρεά ωαρίων, δωρεά σπέρματος, κρυοσυντήρηση ωαρίων/σπέρματος, προεμφυτευτικό γενετικό έλεγχο) σε ζευγάρια από τη χώρα μας και το εξωτερικό

H Κλινική ΓΕΝΕΣΙΣ... "γεννάει" την Fertilia by Genesis!

#ivf #fertilitycenter #genesis

106969343 6204446568964 2712577354779421004 n

Αποθανατίστε τις πρώτες μαγικές ημέρες του μωρού σας με τις πιο τρυφερές εικόνες που θα κρατήσουν για μια ζωή! Η ΓΕΝΕΣΙΣ ΜΑΙΕΥΤΙΚΗ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΙΚΗ ΧΕΙΡΟΥΡΓΙΚΗ ΚΛΙΝΙΚΗ προσφέρει σε 2 τυχερούς μια επαγγελματική φωτογράφιση του μωρού σας στο ειδικά διαμορφωμένο στούντιο της επαγγελματία φωτογράφου Κατερίνας Πουλτουχίδου (www.newbornphoto.gr) στην Θεσσαλονίκη.

ΜΠΕΙΤΕ ΣΤΟ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟ ΕΔΩ

Σε συμμόρφωση με πρόσφατη Υπουργική Απόφαση για λόγους προστασίας της δημόσιας υγείας, σας ενημερώνουμε ότι από 1 Σεπτεμβρίου αναστέλλεται το επισκεπτήριο σε όλους τους τύπους δωματίων και για όλους τους τύπους των περιστατικών.

Ευχαριστούμε για την κατανόηση και την συνεργασία

ΕΚ ΤΗΣ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗΣ